NAŠE SLUŽBY

PROGRAM PRO SPORTOVCE

Připravujete se na důležitý závod?
Pravidelně trénujete a Vaše výsledky nejsou optimální?
Ovlivňuje bolest Vaše tréninkové výsledky?
Právě pro Vás je určen Tento program, který pomůže Vašemu tělu podávat vyšší výkony. Pomocí cílených rehabilitačních a regeneračních prostředků a zejména díky úpravě Vašeho tréninkového plánu, si budete moci užít sport na 100%.
Program pro sportovce je vždy zahájen komplexním vyšetřením Vašeho pohybového aparátu. Na základě sestavení komplexních anamnestických dat a ozřejmění vzniku Vašich obtíží či stesků, bude Vaše tělo cíleně vyšetřeno a to s důrazem na funkci celého pohybového aparátu. Je zde kladen důraz na funkčnost jednotlivých částí a využívá možnosti záznamu do speciálního softwaru, který umožňuje grafické znázornění všech problémových svalů.

Laicky vysvětleno, budete vyšetřeni tak, že budete vědět, které svaly jsou připraveny na zátěž a které naopak nejsou. Budete vědět které svaly máte zkrácené a které naopak oslabené a ještě vše pěkně graficky uvidíte.

Toto vše je velmi důležité pro stavbu tréninkového plánu, neboť zatěžování unavených (nefunkčních) svalů v nefyziologických polohách přináší spíše úrazy nežli zlepšení výkonosti.

Komplexní vyšetření dále vyšetření zahrnuje i plantoskopické vyšetření nohou, jež může odhalit i chybu v postavení nohy, které může dominantně ovlivňovat postavení celého těla a tudíž být i hlavní příčinou Vašich obtíží či nižší výkonnosti.

Sestavení či úprava tréninkového plánu se děje právě na základě výsledků celkového vyšetření těla. Dále je navržen optimální postup vedoucí k efektivnímu zatěžování Vašich svalů ve správných a zacentrovaných pozicích.

Další možností je využití kineziotapingu ve sportu jež pomáhá překlenout krátké období regenerační fáze. Za pomoci speciální pružné pásky (kineziotape) je možné ovlivňovat tonus svalů ať již směrem k jejich utlumení (v případě svalové hypertonie), tak i jako facilitační prostředek (v případě svalové inhibice).

Další možnou součástí tohoto programu je i aplikace termoplastických vložek do bot, jejichž indikace je samozřejmě závislá na výsledcích plantoskopického vyšetření.

chcete se objednat
na vyšetření?
volejte: 775 300 407

Napište nám, máte-li nějaký dotaz. Odpovíme, jakmile bude v našich možnostech odpovědět. Nedokážeme ale určit diagnózu na dálku, každého pacienta potřebujeme vidět. Pokud se potřebujete objednat, zavolejte prosím na telefon 775 300 407.